TYDZIEŃ EKOLOGICZNY

W związku z obchodami Dnia Ziemi w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Ekologiczny. Każdy dzień przebiegał pod innym hasłem i kolorem ubioru który obowiązywał zarówno uczniów jak i nauczycieli. W I DZIEŃ ZDROWIA uczniowie klas IV-VIII przygotowali straganiki z potrawami w skład których wchodziły wylosowane wcześniej owoc i warzywo. Tego dnia również odbył się test wiedzy na temat zasad „ zdrowego odżywiania”. W II DZIEŃ ZIEMI poszczególne klasy przygotowały „Eko-Stworka” z różnych materiałów do recyklingu. Nawołując do ochrony, szacunku i dbania o nasza planetę uczniowie przygotowali również piękne plakaty. W III DZIEŃ EKOLOGA przedstawiciele klas wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej pt. „Wszystko o ekologii i Polskich Parkach Narodowych”. Uczniowie wraz z wychowawcami wykazali się wielkim zaangażowaniem i kreatywnością w przygotowaniach do wszystkich konkursów miedzyklasowych oraz indywidualnych.