DOBILI DO METY.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

Dla ósmoklasistów i ich rodziców 23 czerwca 2023r. był dniem uroczystym i niepowtarzalnym. A wszystko za sprawą uroczystości zakończenia szkoły. Ten wspólnie spędzony czas na zawsze pozostanie też w pamięci wychowawczyni p. Beaty Joanny Lewandowskiej, z którą wszystko wydawało się łatwiejsze i do wykonania. Uczniowie, z zagubionych, nieśmiałych, stali się śmielszymi, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata nastolatkami, chętnymi do podejmowania coraz trudniejszych wyzwań. Nadszedł czas na nowe zadania w nowych szkołach.

Ósmoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni przygotowali na zakończenie filmik, gdzie kreatywnie i z poczuciem humoru pokazali jak zapamiętali pracowników szkoły. Były przemówienia pełne życzeń i ciepłych słów, słodkości i prezenty. Absolwenci dziękowali dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom obsługi i administracji, rodzicom oraz młodszym koleżankom i kolegom. Po części artystycznej na ósmoklasistów czekała niespodzianka – tort przygotowany przed młodszych pod okiem pani Angeli. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za poświęcony czas, pomoc, rozmowy, dobre słowo i zaangażowanie w życie szkoły. Czworgu z nich zostały wręczone listy gratulacyjne za trud włożony w wychowanie swoich latorośli. Wójt życzył uczniom udanych wakacji, samych sukcesów, dalszego rozwijania pasji i licznych talentów, nowych przyjaźń, aby każdy dzień niósł ze sobą miłe pozytywne doświadczenia. Z jego rąk Dawid Przybysz otrzymał nagrodę za najlepszą średnią spośród wszystkich szkół w Gminie. Z kolei dla najlepszego sportowca, tj. Piotra Michalika nagrodę wręczył przewodniczący Rady Gminy. Stół uginał się od nagród za świetne wyniki na egzaminie, w sporcie, stuprocentową frekwencję, czytelnictwo, zaangażowanie w pracę wolontariatu, samorządu uczniowskiego i w kółku dziennikarskim. Uczniowie, którzy zdobyli świadectwa z wyróżnieniem, jak co roku zostali specjalnie uhonorowani nagrodami i gratulacjami. Było dostojnie, przyjemnie, wzruszająco i uroczyście.