ŚLUBUJEMY!!!

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Uczniowie ubrani w stroje galowe, zaproszeni goście, dekoracja sali gimnastycznej oraz sprzęt nagłaśniający przyczyniły się do tego, aby pasowanie było uroczystym momentem w życiu naszych pierwszaków. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy. Wspólnie odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły. Po oficjalnej części uczniowie klasy pierwszej przygotowali program artystyczny prezentując swoje umiejętności, jakie dotychczas zdobyli w szkole. Śpiewali piosenki i recytowali. Doniosłym momentem był akt pasowania na ucznia. Drewnianym ołówkiem pasowania dokonała pani dyrektor Bożena Pelik-Ogonowska. Tym samym pierwszoklasiści zostali symbolicznie włączeni w poczet uczniów naszej szkoły i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Otrzymali dyplomy, a także upominki od przybyłych gości i starszych kolegów. Gratulujemy i życzymy naszym pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy!