,, NO CO BY TO BYŁO, GDYBY SIĘ DO SZKOŁY NIE CHODZIŁO?” –

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

W naszej szkole świętowaliśmy dziś Dzień Edukacji Narodowej. Atmosferę szkolnego święta zwiastowały galowe stroje, bukiety, słodkości i in. dowody sympatii w uczniowskich dłoniach. Wydarzenie świętowali z nami także Wójt pan W. Tkaczuk, Przewodniczacy Rady Gminy p. R. Wojczulanio, ks. proboszcz J. Leontowicz oraz przedstawicielka Rady Rodziców p. A. Kuształa.

Część oficjalną rozpoczęła dyrektor szkoły p. B. Pelik – Ogonowska kierując do nauczycieli i pracowników szkoły podziękowania i życzenia. Następnie kolejno wręczała nagrody nauczycielom. Sama zaś odebrała swoją nagrodę z rąk Wójta.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana pod czujnym okiem opiekunki samorządu uczniowskiego p. J. Jarkiewicz. Uczniowie wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy w oświacie. Występ okrasiły swoimi wokalnymi popisami siostry Dobromiła i Rozalia Kuształa, Dobrusia zagrała też na wiolonczeli, natomiast dwa ludowe tańce zaprezentowali Marta Wojczulanio i Hubert Mróz – uczniowie należący do Perły Warmii. A wszystko to przeplatane słowami uznania i wdzięczności za zaangażowanie, cierpliwość i serdeczność okazywaną na co dzień. Na koniec prowadząca we współpracy z p. Angelą Potasznik – Kuriatą zaprezentowały wyniki w konkursie: „Poznaj nauczyciela i pracownika szkolnego po zdjęciu z dzieciństwa jego”. Okazało się, że Mateusz Sierkowski z kl. piątej zdeklasował konkurencję. Wręczenie nagród i wyróżnień z tego konkursu nastąpi w poniedziałek.