„POMIDOROWA BOMBA” – projekt edukacyjny

Niemal każdy choć raz bawił się w grę „pomidor”, klasa III gra w pomidory już od marca. Projekt Pomidorowa bomba, jak nazwali go uczniowie, to cykl zadań związanych z tym warzywem, a właściwie owocem. Uczestnicy projektu mają cel – wyhodować pomidory od nasiona do rośliny owocującej. Na szkolnym korytarzu znajduje się eksperymentalna uprawa pomidorów, w której każdy hodowca prowadzi swoje rośliny. Ponadto co tydzień uczniowie wykonują zadania związane z pomidorem, a efekty pracy prezentują na tablicy projektu. I tydzień to poznanie pochodzenia rośliny, II tydzień to ogólne informacje o pomidorze, III tydzień był tygodniem ogrodniczym, zaś IV kulinarnym. Jeszcze nie zdradzimy, co przyniesie nam piąty tydzień. Popatrzcie jak wyglądała praca uczniów.