Z WIZYTĄ W VEOLIA PÓŁNOC.

22 kwietnia uczniowie klasy 8 uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej, której obiektem zwiedzania była Ciepłownia w Lidzbarku Warmińskim Veolia Północ Sp.z o.o. Spotkanie miało formę warsztatów i składało się z trzech części:

I cześć – prezentacja dotycząca historii powstania grypy Veolia oraz jej głównych obszarów działalności, czyli produkcja i dystrybucja ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej oraz ciepła technologicznego. Kolejna prezentacja dotyczyła bioróżnorodności, która w ostatnich latach spada w alarmującym tempie. Podkreślono, że głównym obciążeniem dla bioróżnorodności są zmiany w użytkowaniu gruntów, bezpośrednia eksploatacja, zmiana klimatu, zanieczyszczanie oraz inwazyjne gatunki obce.

II część – zwiedzanie ciepłowni oraz zapoznanie z poszczególnymi stanowiskami pracy.

III część- czynny udział we współtworzeniu hotelu dla owadów oraz sadzenie krzewów.

Uczniowie dzięki temu spotkaniu dowiedzieli się wielu ciekawych informacji odnośnie prosperowania lokalnej ciepłowni, a swoją pracą dołożyli „cegiełkę” na rzecz dbałości o bioróżnorodność.

Po intensywnych warsztatach na uczniów czekała pizza, ciepła herbatka oraz firmowe upominki.

Składamy serdeczne podziękowania przedstawicielom firmy Veolia Północ z siedzibą w Lidzbarku Warmińskim za przeprowadzone warsztaty. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowały p.S.Orszewska oraz p.A.Bilicka.