4 października – Światowy Dzień Zwierząt

Październik – jest miesiącem zwierząt, o czym pamiętają uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestnicząc w obchodach Światowego Dnia Zwierząt. Tego dnia od kilku lat gości u nas Pani Barbara Kułdo- przyjaciel, opiekun i zarazem strażnik, dbający o byt i bezpieczeństwo zwierząt. Spotkanie z uczniami miało na celu szerzenie idei niesienia pomocy chorym i bezdomnym czworonogom. Z tej okazji Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował konkursy – plastyczny oraz polonistyczny, których hasłem przewodnim było:”Dzień Zwierzaka dzisiaj mamy, do pomocy zachęcamy!”. Plakaty ilustrujące zwierzęta oraz przygotowane przez uczniów wiersze okazały się dowodem na to, że nasi uczniowie to młodzi, empatyczni i utalentowani przyjaciele zwierząt. Jury miało niemałe trudności z wyłonieniem najbardziej interesujących prac.

Wyniki konkursu plastycznego w kl.I-III:

🔸miejsce I – Maciej Mejka

🔸miejsce I – Franciszek Parzych

🔸 miejsce II – Zuzanna Jakubczyk

🔸miejsce III- Katarzyna Kawalir

Wyniki konkursu polonistycznego

🔸 miejsce I – klasa 8

Nagrodzeni otrzymali od Pani Dyrektor drobne upominki, natomiast przedstawiciele klas – dyplomy z podziękowaniem za udział w obchodach Światowego Dnia Zwierząt.