KIM JEST TEN ROWERZYSTA?

UCZNIOWIE PO SPOTKANIU Z CZŁOWIEKIEM, KTÓRY ZERWAŁ Z CYWILIZACJĄ I PRZEMIERZA ŚWIAT JEDNOŚLADEM

Korzystając z zaproszenia kierownik Gminnej Biblioteki w Kiwitach w ostatni dzień listopada najstarsi uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z podróżnikiem p. Danielem Kocujem. Gość opowiadał o swojej wyprawie przez Australię i Azję. Realizuje swoje szaleńcze plany, po to by zobaczyć ciekawe miejsca i poznać religie, kulturę ludzi z najdalszych cywilizacji. Rady Aborygenów bardzo mu się przydały podczas wypraw „z nimi się nie dyskutuje, wiedzą co mówią, od lat tu żyją”. Na pytanie, dlaczego podejmuje się tak karkołomnych przedsięwzięć odpowiada z humorem: I tak nie wyjdę z życia żywy, a praca w korporacji nie jest dla mnie. Żeby zobaczyć czynne wulkany, buddyjskie klasztory, wodospady, kaniony nie straszne mu strome podjazdy, żarłoczne krokodyle, nękające insekty …ani też ciężka praca przy zbiorze osiemnastokilowych arbuzów, żeby na te podróże zarobić.