STRAŻACY NIE TYLKO GASZĄ POŻARY

Statystycznie każdy z nas będzie cztery razy w życiu w sytuacji, gdy będzie musiał ratować komuś życie. Warto przypominać sobie, jak prawidłowo udzielić pomocy i zareagować w sytuacji zagrożenia życia. 18 stycznia gościliśmy w szkole strażaków. Kap. D. Stankiewicz – pracujący na co dzień w straży i pogotowiu w Lidzbarku Warmińskim w ciekawy sposób przybliżył uczniom temat czadu, udzielania 1.pomocy przedmedycznej. Przypomniał też numery alarmowe do straży i wybadał, czy uczniowie wiedzą, gdzie się jeździ na łyżwach. Nacz. OSP w Kiwitach p. Piotr Kroczak udzielił dokładnej instrukcji jak poinformować straż o zaistniałym zdarzeniu w Kiwitach. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć działanie defibrylatora i sprawdzić swoje umiejętności związane z ułożeniem poszkodowanego w pozycji bocznej. Wszyscy słuchali strażaków z wielkim zainteresowaniem i uwagą. Na koniec otrzymali od gości ulotki, odblaski i magnesy.